Обяви

Пекар

  • REF: ПЕН1
  • Държава: Норвегия
  • Позиция: Пекар / Хлебар
  • Месторабота:

    Около 300 км от Осло

  • Тип заетост: Целогодишна
  • REF: ПЕН1

Ай Би Ай Ко с удостоверение за извършване на трудово посредническа дейност в чужбина номер 1767 предлага работа за пекар/ хлебар в Норвегия.

Раоботодателят се нуждае от добър, опитен хлебопекар, който може да прави хляб с мая и сладки кифлички и т.н. за пекарната. Очакват се добри познания по английски език. Стартирането е от средата на ноември и може да продължи до една година (или по-кратко). Обекта е хотел, който се намира в средата на ски селото на ок. 800 м надморска височина с един от най-добрите ски курорти и места за бягане в Норвегия, на около 300 км от Осло. Това е напълно реновиран Lodge-хотел със самостоятелни апартаменти, ресторанти и конферентни зони. Хотелът предлага пекарна, пицария и бар/фоайе както за гостите, така и за външни посетители. Малко информация директно от работодателя:

„В пекарната всеки ден можете да си купите вкусни, пресни печени изделия. Нашите пекари произвеждат няколко различни вида хляб, кифлички, кифлички и не на последно място добре познатите и вкусни канелени кифлички. Ако търсите току-що изпечен хляб за закуска, готов обяд или просто за разговор на кафе и прясно изпечени кифлички, нашата пекарна е мястото да се отбиете. Пекарната предлага печени продукти за изнасяне, но и ястия, които да се насладите в местното кафене. Пекарната работи от 07:00 до 17:00 часа всеки ден през цялата година. Работното време на пекарите е от 03:00 или 04:00 часа до ок. 10:00 часа. Останалата част от почивен ден. ”

  • Изисквания за длъжността
    • Минимум 2 години опит като пекар
    • Добра комуникация с екипа и ръководството
    • Паспорт на ЕС или разрешение за работа в ЕС
    • Информация относно Corona: Достъпът до Норвегия вече е отворен за всички със зелен паспорт и без необходимост от карантина. Ако нямате Corona сертификат, има нужда от тест и ще са необходими няколко дни карантина, преди да започнете работа.
  • Владеене на език
    • Английски, Шведски или Норвежки на минимум А2 ниво
  • Основни отговорности
    • Пекарство с приготвяне на тестото с брашно и мая за ежедневните продажби. Има пълнозърнест хляб, кисело тесто, пшеничен, багети, няколко различни вида хляб, кифлички, кифлички и не на последно място добре познатите и вкусни сладки канелени кифлички.
    • Приготвянето на хляб в Норвегия е малко по-различно от другите страни и трябва да се научи начинът на приготвяне на тестото и задаване на ферментацията.
    • Използва се стандартна екипировка и уреди
    • Всяка сутрин дежурят 2-3 пекарни, от около 03/04:00 сутринта работят до 10:00 часа. След това времето ви е на ваше разположение. Към момента дежурят 2 френски пекари, а в кухнята има балтийски, полски и норвежки готвачи.
  • Трудово възнаграждение и допълнителни детайли
    • Заплащане - 207,23 NOK /час; Нормални часове, гарантирани 154 часа на месец
    • Времева банка: НЕ
    • NB! Добавки за вечерен труд, уикенди и вечери! плюс обувки
    • Допълнителните часове се основават на доброволно споразумение и намерение със служителя и могат да бъдат компенсирани като свободни дни със заплащане със стандартно заплащане на час
    • Извънредният труд се заплаща с +40% върху почасовата заплата при работа повече от 9 часа в един ден, повече от 38 часа за една седмица или с заявени допълнителни часове.
    • Извънредният труд се заплаща към допълнителните часове на същия ден.
    • Извънредният труд и броят на тези часове се приемат само когато това е поръчано от мениджъра или одобрено предварително.
    • Съгласно норвежкото законодателство се прилагат определени ограничения за извънреден труд.
    • Изпитателен срок: 1-2 месеца, в зависимост от квалификацията на кандидатите.
    • Осигуровки - на трудов договор
    • Работни часове 154 гарантирани
    • Работни дни седмично - 5
    • Отпуск
    • Настаняване - Настаняване в близък (около 1,5 км) частен апартамент. Апартаментът разполага със самостоятелна спалня, самостоятелна баня и кухненски бокс. 4500 NOK на месец, включително телевизия, Wi-Fi и електричество.
    • Храната  може да се купува в местния магазин и да се приготвя в апартамента
    • Билети до Норвегия – покриват се от кандидата, по преценка можем да помогнем с билетите и след това да удържат от заплатата
  • Необходими документи за кандидатстване
    • Биография на английски, норвежки или шведски, или linked in профил тук или на: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.