Обяви

Медицински персонал

  • REF: ZPDEMED1
  • Държава: Германия
  • Позиция: Медицински персонал
  • Месторабота:

    в различни райони

Публикувана в Здравеопазане

Ай Би Ай Ко с удостоверение 1767 набира: Медицински персонал със завършено обучение от поне 4 години за медицински сестри и лекари, болногледачи с медицинско образование.
За държави от ЕС. кандидати, завършили обучение от поне 4 години - медицински сестри, лекари, болногледачи само с медицинско образование, това означава, че болногледач само с опит не може да се приеме за кандидат.

Важно!
Ако не притежавате немски сертификат от Гьоте или Telc за медицински сестри или болногледачи за ниво B2 и за лекари C1, както и нямат немско признание на дипломата за медицинска сестра, болногледач или лекар, кандидатът може да бъде нает само като помощник в Германия.

- Пътните разходи до 300 евро се покриват от програмата.
- Посрещане от автобусна / жп гара или летище
- Стаята е уредена и поета за периода, докато се посещава курсът.
- Продължителност на курсовете по немски език 2-3 месеца, поемате си само разхода за храна и джобни.
- Предложение за работа след завършен курс по немски като помощник в болница / старчески дом
- Впоследствие има възможност да продължите да изучавате немски език, така че например да може да кандидатствате за признаване на дипломата и по-късно вече да не бъдете  наемани само като помощник, а директно като медицинска сестра например или лекар. В този случай работодателят продължава да ви помага.
- Всички услуги от нас са в тази обява са безплатни към вас кандидатите!

- Езиковият портал се управлява от Федералната служба за миграция и бежанци (BAMF) и се финансира от държавата.

    • Препоръчително е кандидатите да бъдат с ниво A2-B1, които се нуждаят само от 1-2 нива за немски сертификат B1, биха били идеални , за да могат да стартират в Германия като помощник.
    • обучение от поне 4 години за медицински сестри и лекари, болногледачи с медицинско образование.
  • Владеене на език
    • Препоръчително ниво А2-B1 за старт
  • Основни отговорности
    • Работа с гледане на болни в хосписи
    • Гледане на болни и стари хора в старчески домове
    • Работа с болни в клиники - според нивото на кандидатурата ви и немски
  • Трудово възнаграждение и допълнителни детайли
    • Заплащане - приблизително 1800 евро бруто до 2500 бруто, като заплатата зависи от това, в коя бундесрепублика е позицията, дали е болница или дали е в старчески дом.
    • Допълнително има добавки за нощна смяна, работа в неделя, добавки за празничен ден. платен отпуск.
    • Осигуровки - на немски договор
    • Работни часове - 41 часа седмично и нагоре според опит и възможност
    • Работни дни седмично - 5
    • Отпуск - 24-25 дни годишно
    • Настаняване - Квартирата е месечно между 300-380 евро единична стая, като цяло се търсят да са в района болницата.
    • Храна - В клиниките и болниците има столова за хранене на ниска цена.
    • Самолетни билети или транспорт до Германия - Пътните разходи до 300 евро се покриват от работодателят ПРИ ПРИСТИГАНЕ.

  • Необходими документи за кандидатстване
    • Биография на немски със съответният медицински профил и снимка паспортен формат към нея.
    • Дипломи прeведени на немски от лицензирана агенция за преводи.